Khadi Henna do włosów Złoty Blond

55.00 

Kategorie: ,

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper.

44 w magazynie

Dodaj do Listy życzeń
Dodaj do Listy życzeń
Opis

Opis

Opis

100% naturalna, ziołowa farba do włosów siwych nadająca odcień od złotego blondu do czerwono-złotego blondu. Opracowana z myślą o farbowaniu siwych włosów. Henna Złoty Blond z czasem ulega stopniowemu zmyciu, dlatego polecana jest dla osób, które pragną czasowej zmiany koloru przy jednoczesnym efekcie poprawy witalności i blasku włosów. Farba może być używana przez osoby o ciemniejszych włosach, lecz da wówczas głównie efekt pielęgnacyjny. Nie rozjaśnia włosów, zatem wyjściowy kolor włosów w dużej mierze determinuje efekt końcowy. W rezultacie można cieszyć się unikalnym, naturalnie wyglądającym kolorem.

Korzyści z używania Naturalnej Henny Złoty Blond:
– łagodny, naturalnie wyglądający efekt koloryzacyjny – piękny, żywy złoty odcień,
– zachwycający połysk i objętość,
– wzmocnienie cienkich i zniszczonych włosów,
– zmniejszone wypadanie włosów.

Pojemność: 100 g

Składniki aktywne

INCI

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Curcuma Longa Rhizome Powder*
* certyfikowany składnik organiczny

Jak mnie użyć

Przeczytaj, zanim przystąpisz do farbowania:

 • im dłużej farba pozostaje na włosach, tym bardziej będą obecne czerwone tony;
 • jednocześnie im dłuższy kontakt farby z włosami, tym efekt koloryzacyjny będzie trwalszy, a pielęgnacja bardziej intensywna;
 • im wyższa temperatura wody, tym bardziej będą obecne tony żółte, zatem optymalną temperaturą jest 50°C i nie zaleca się jej przekraczania;
 • częsta koloryzacja Henną Złoty Blond powoduje, że efekt kolorystyczny będzie za każdym razem ciemniejszy – zaleca się zatem podczas kolejnych koloryzacji aplikować farbę jedynie na odrosty, zaś na pozostałe partie włosów podczas co czwartej koloryzacji. Podczas kolejnych koloryzacji na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi;
 • jeśli oczekuje się bardziej intensywnego efektu farbowania, jednak bez czerwonych tonów, zaleca się powtórzyć koloryzację bezpośrednio po przeprowadzonym pierwszym farbowaniu (zamiast wydłużania czasu pozostawienia farby na włosach);
 • niewskazane dodatki – nie zaleca się dodawać innych składników niż wskazane w instrukcji, gdyż mogą one nieoczekiwanie zmienić efekt koloryzacji lub sprawić, że farba w ogóle nie zadziała. Nie zaleca się dodawać kwaśnych składników zaburzających pH, jak ocet czy sok z cytryny, gdyż może to skutkować koloryzacją włosów na odcienie czerwieni.  Do mieszanki farbującej nie wolno dodawać produktów ze składnikami olejowymi, gdyż zaburzają one farbowanie;
 • po koloryzacji ziołowej nie jest wskazane: rozjaśnianie włosów lub farbowanie na blond farbą chemiczną, gdyż efekt farbowania może być inny od oczekiwanego (w wyniku reakcji składników chemicznych i ziołowych);
 • w rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że efekt koloryzacji  na włosach naturalnie siwych może przybierać zielone tony, lecz po kilku godzinach, w wyniku naturalnego utleniania barwników ten niepożądany efekt zniknie. Aby  natychmiast pozbyć się tego efektu, można powtórzyć koloryzację przy pomocy mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej henny Khadi.
 • jeśli efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, można bez szkody dla kondycji włosów powtórzyć proces, trzymając farbę dłużej lub krócej bądź można zmieszać ze sobą dowolne naturalne henny Khadi – farby Khadi dają pole wyobraźni i pozwalają uzyskać unikalne, a przy tym naturalnie wyglądające efekty;
 • farby Khadi koloryzują włosy trwale (z wyjątkiem Naturalnej Henny Złoty Blond), dlatego zaleca się wykonać test na niewielkim paśmie włosów, by zawczasu ocenić efekt farbowania;
 • rezultat będzie zależał od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby, temperatury wody oraz użytych dodatków, dlatego ważne jest przestrzeganie instrukcji producenta.

Potrzebne rzeczy:
– farba Khadi w proszku
– duża miseczka
– woda lub czarna herbata o temperaturze 50˚C
– opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku)
– rękawiczki
– stary ręcznik do ochrony ubrania
– nieduży pędzel do aplikacji farby
– czepek ochronny (zawarty w opakowaniu) lub folia spożywcza
– nieduży ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut (czas trzymania farby zależy od koloru wyjściowego, struktury włosów i od tego, jaki kolor chce się uzyskać. Cienkie i zniszczone włosy potrzebują krótszego czasu farbowania niż włosy zdrowe i mocne).

 • Umyj głowę łagodnym szamponem, bez składników powlekających strukturę włosa, m.in. bez silikonów, gdyż utrudniają one działanie barwników. Stosowane wcześniej produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne z silikonami i polimerami mogą zakłócić działanie farby lub sprawić, że w ogóle nie dojdzie do koloryzacji. Farbę nakładać na umyte, osuszone ręcznikiem włosy.
 • Po umyciu pozostaw włosy owinięte ręcznikiem, aby nie wyschły zanim farba będzie gotowa.
 • Wymieszać proszek z ciepłą wodą o temperaturze 50°C (użyć termometru!). Stosunek proszku do wody 1:4, czyli na 50g proszku 200 ml płynu. Różne typy włosów mogą wymagać więcej płynu. W przypadku włosów suchych można zastąpić 20% płynu sokiem aloesowym bez konserwantów.
 • W celu ustabilizowania i utrwalenia koloru do mieszanki można dodać 1 łyżeczkę soli na 50g proszku lub do rozmieszania proszku użyć czarnej herbaty.
 • Mieszać aż do uzyskania gładkiej konsystencji gęstej śmietany.
 • Przed nałożeniem zaleca się sprawdzić, czy farba nie ostygła i nie wyschła. Jeśli nie ma się wprawy w szybkim nakładaniu farby, zaleca się, aby podczas procesu nakładania cały czas trzymać miseczkę z farbą w ciepłej kąpieli wodnej, aby uniknąć wystygnięcia (temperatura farby ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia właściwego efektu).
 • Najlepiej nakładać farbę przy pomocy małego pędzla (podobnego do malarskiego).
 • Nakładanie farby zacząć od odrostów, a następnie przystąpić do farbowania włosów na całej długości pasmo po paśmie. Jeśli farba pozostanie, wmasować ją równomiernie w całą objętość włosów – pozwoli to uzyskać jednolity efekt koloryzacji.
 • Proces nakładania farby przeprowadzić dość szybko na kolejnych pasmach włosów, następnie przykryć włosy czepkiem / folią spożywczą, aby farba nie wyschła + ręcznikiem lub turbanem, aby zachować ciepło.
 • Czas trzymania farby na włosach: 15-30 minut lub 60 minut (w zależności od oczekiwanego rezultatu). Po około 30 min. trzymania farby na włosach (przy zachowaniu zalecanej temperatury wody) henna zawarta w farbie zaczyna się uaktywniać, przez co kolor uzyska bardziej czerwone tony. Jeśli po nałożeniu farby zapewni się włosom ciepło (np. za pomocą czepka lub ręcznika), czas trzymania farby może być krótszy.
 • Farbę zmyć wyłącznie letnią wodą. Nie używać gorącej wody i unikać poddawania wysokim temperaturom, np. z suszarki.
 • Zaraz po farbowaniu nie stosować na włosy odżywek, intensywnych kuracji odżywczych ani produktów do stylizacji włosów. Odczekać minimum 24 godziny z użyciem szamponu. Po farbowaniu, przed pierwszym myciem głowy szamponem można naolejować włosy dowolnym olejem Khadi – przedłuży to żywotność koloru.
 • Po spłukaniu farby wodą należy mieć na uwadze, że uzyskany kolor nie jest jeszcze ostateczny, gdyż barwniki naturalne będą jeszcze reagować z tlenem przez około 48 godzin.

Farby nie należy stosować na podrażnioną skórę głowy.
Farby Khadi przeznaczone są wyłącznie do koloryzacji włosów na głowie.
Należy uważać, aby podczas mieszania nie wdychać proszku.

Przed koloryzacją należy zabezpieczyć ubranie, gdyż plamy mogą okazać się trwałe. Należy także chronić ręce dołączonymi do opakowania rękawiczkami, gdyż farba może na dłużej zabarwić skórę.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Marka Khadi

Pojemność 100 g

Może spodoba się również…