Darmowa wysyłka już od 69 zł!
Darmowa wysyłka już od 79 zł!

Jak wybierać kosmetyki ekologiczne?

Z roku na rok kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i na rynku pojawia się wiele firm, które zaczynają je produkować. W związku z tym pojawia się pytanie jak wybrać kosmetyki ekologiczne, tak by charakteryzowały się dobrym składem i pozwalały na skuteczną pielęgnację. Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na temat kosmetyków ekologicznych, by podjęcie decyzji o wyborze konkretnych propozycji stało się łatwiejsze.

Kosmetyki ekologiczne – czym się charakteryzują?

W pierwszej kolejności powinno się zacząć od tego czym w ogóle są kosmetyki ekologiczne dokonując automatycznie ich rozróżnienia z kosmetykami naturalnymi. Te drugie bowiem wytwarzane są z substancji naturalnych, muszą mieć przynajmniej 5% substancji organicznych certyfikowanych, których 50% musi mieć pochodzenie roślinne. Natomiast jeśli weźmie się pod uwagę kosmetyki ekologiczne to wymagania jakie są wobec nich stawiane są na wyższym poziomie. W tym przypadku bowiem substancje organiczne muszą stanowić 10% i dodatkowo w nich aż 95% musi mieć pochodzenie roślinne. Każda substancja roślinna w kosmetykach ekologicznych musi pochodzić z plantacji, które mają przynajmniej 3 lata nadzoru przed rozpoczęciem uprawy.

Kosmetyki bio – jakie produkty można spotkać na rynku?

Zainteresowanie jakie wzbudzają kosmetyki bio w ostatnich latach sprawia, że coraz więcej klientów decyduje się regularnie po nie sięgać, a producenci pracują nad rozwojem swojej oferty. Tym samym na rynku pojawia się wiele rodzajów kosmetyków ekologicznych. Chcąc przyciągnąć do siebie klientów producenci dbają o to, by w wersji eko wprowadzić na rynek kosmetyki, które będą odpowiednikami dla tych z produkcji syntetycznej. Dlatego obecnie spotkać można ekologiczne kremy, toniki, sera, maseczki, płyny micelarne i wiele innych.

Jak wybrać kosmetyki ekologiczne – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z kosmetykami ekologicznymi zastanawia się jak wybrać kosmetyki, które będą wysokiej jakości. Niestety na rynku są także nieuczciwi dostawcy, którzy wprowadzają na rynek produkty, które nie są zgodne z wymogami, nie posiadają certyfikatów, ale nazywane są tak, by sugerować kupującym ich ekologiczny charakter. Dlatego przede wszystkim przed wyborem kosmetyków powinno się sprawdzać ich skład. Nie powinno w nim być takich substancji jak silikony, parafiny, ftalany, PEG, parabeny, silne detergenty jak SLS. Takie substancje chemiczne mają silne działanie i mogą powodować podrażnienie skóry, dlatego powinno się ich unikać.

Druga kwestia, na którą można zwrócić uwagę to również posiadane certyfikaty. Ten element także powinno się brać pod uwagę, ponieważ certyfikat to potwierdzenie ekologicznego charakteru oferowanych kosmetyków i faktycznie element, który może nam ułatwiać wybór konkretnych produktów.

Jakie marki kosmetyków wybierać?

Chcąc sięgnąć po kosmetyki ekologiczne trzeba wiedzieć co poszczególne marki mają do zaoferowania. Do marek godnych uwagi zaliczyć można firmę Mokosh, która stawia ekologię na pierwszym miejscu, wykorzystuje wysokiej jakości składniki bez szkodliwych chemicznych dodatków i konserwantów. Jeszcze jedna z polecanych ekologicznych marek to firma Shy Deer, która proponuje klientom wysokiej jakości kosmetyki oparte o składniki pochodzenia roślinnego pochodzące z certyfikowanych upraw. Dodatkowo firma stawia na szklane opakowania i dąży na każdym etapie produkcji do wprowadzenia ekologicznych rozwiązań.

Podobne wpisy
0
Naturalne mydła - na co zwrócić uwagę? | UnlapinJak skutecznie oczyszczać twarz? | Unlapin