Darmowa wysyłka już od 69 zł!
Darmowa wysyłka już od 79 zł!

Jak skutecznie oczyszczać twarz?

Mówi się, że “jak cię widzą, tak cię piszą”. Chociaż przyjęło się, że nie należy sądzić po wyglądzie, to jednak w rzeczywistości nasza prezencja wiele mówi o nas innym ludziom. Bez wątpienia jest to dostateczny powód, by zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy – bez tego możemy spodziewać się dostrzegalnych niedoskonałości cery. Codzienna pielęgnacja to podstawa, a o tym jak wykonywać ją prawidłowo piszemy w artykule.

Oczyszczanie twarzy – na czym polega?

Oczyszczanie to nie tylko zabieg, który wykonujemy w gabinecie kosmetycznym, ale również codzienna czynność, która powinna stać się elementem naszej rutyny. Nie wystarczy jedynie woda i mydło, warto sięgnąć po dodatkowe specyfiki. Każdego dnia na naszej twarzy osadzają się zanieczyszczenia, złuszcza się skóra, nasz organizm się poci – to wszystko na koniec dnia musimy z siebie “zdjąć”. Aby prawidłowo przeprowadzić ten proces, niezbędne będzie wykonanie kilku czynności:

  • podstawą jest zmycie z siebie kosmetyków, makijażu etc.
  • następnie stosujemy preparat olejowy (metoda OCM) – w ten sposób usuwamy fragmenty martwego naskórka i inne zanieczyszczenia
  • olej należy zmyć preparatem na bazie wody, np. żelem lub pianką
  • po osuszeniu skóry stosujemy tonik, który przywraca właściwe pH
  • ostatnim etapem będzie użycie odpowiedniego kremu nawilżającego

Tak przeprowadzona procedura utrzyma naszą cerę w zdrowiu i czystości.

Oczyszczanie skóry – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Do prawidłowego przeprowadzenia tego domowego zabiegu niezbędne jest zaopatrzenie się w co najmniej podstawowe kosmetyki. Na co zwracać uwagę? Oczyszczanie twarzy to proces, którego celem jest nadanie cerze naturalnego wyglądu, dlatego warto korzystać ze środków delikatnych w działaniu, wyprodukowanych z naturalnych składników. Wspomnieliśmy już o preparatach olejowych, żelach, piankach i tonikach. Prócz nich przydadzą się również:

  • mleczko oczyszczające
  • biała glinka

Niemałą popularnością cieszy się również specjalna rękawica do peelingu, która usuwa martwy naskórek i masuje twarz, dając uczucie odprężenia i relaksu.

Wystrzegaj się tych błędów!

Chociaż dbanie o higienę wydaje się być zadaniem prostym, to jednak istnieją rozwiązania, których zdecydowanie należy unikać. Oczywiście podstawa to odpowiednio dobrane kosmetyki, dlatego należy zapoznać się z ich składem, działaniem, a także przeciwwskazaniami w użyciu, aby przypadkiem nie używać preparatu, który będzie działał na naszą szkodę. W pielęgnacji cery ważna jest również regularność oraz delikatność – zwłaszcza w przypadku peelingu nie należy zbyt mocno szorować skóry – nie tylko doprowadzimy do jej podrażnienia, ale także osiągniemy całkowicie odwrotny od zamierzonego efekt. Nasza cera zacznie wydzielać nadmierne ilości sebum, aby chronić się przed tymi “atakami”.

Delikatność nie oznacza jednak braku dokładności – w tym aspekcie należy dochować wszelkich starań, aby całkowicie zmyć z siebie nie tylko makijaż, ale także wszelkie zabrudzenia czy złuszczający się naskórek – jeśli zabieg ma być skuteczny, musi być precyzyjny. Wspomniana już regularność wymaga częstego mycia, jednak zdecydowanie nie może być ono zbyt często – przyjmuje się, że maksimum to dwa razy dziennie i powinniśmy się tego trzymać.

Dzięki prawidłowemu, częstemu i dokładnemu oczyszczaniu skóry możemy spodziewać się gładkiej, zdrowej i naturalnie wyglądającej cery. Nie potrzeba do tego przesadnej ilości drogich kosmetyków, wystarczy zaledwie kilka dobrych i podstawowych, by móc cieszyć się pożądanym efektem.

Podobne wpisy
0
Jak wybierać kosmetyki ekologiczne? | Unlapin5 porad jak przygotować skórę na sezon wiosenny. Na co zwrócić uwagę?