Darmowa wysyłka już od 69 zł!
Darmowa wysyłka już od 79 zł!

Jak chronić skórę przed słońcem?

Ostatnie badania pokazały, że nadmierne promieniowanie UV odpowiada za wiele zmian powstających na skórze. Co gorsze, staje się ono główną przyczyną czerniaków, czyli złośliwych nowotworów skóry. Czym dokładnie jest promieniowanie UV? Jakie są konsekwencje zbyt dużego promieniowania ultrafioletowego? Jak prawidłowo należy się chronić przed działaniem UV?

Promieniowanie UV – podstawowe informacje

Słonce wysyła w stronę Ziemi promieniowanie elektromagnetyczne, które wyróżnia się różną długością fal, jest to: podczerwień, światło widzialne, a także ultrafioletowe. Promieniowanie UV dzieli się na trzy rodzaje:

  • UVC – emisja ta jest zatrzymywana na poziomie warstwy ozonowej, dlatego też nie oddziałuje w większym stopniu na ludzi.
  • UVB – stanowi ono zaledwie 5% promieniowania, które dociera na Ziemię. Najsilniejsze jest latem, zwłaszcza w godzinach południowych. Zatrzymywane jest przez chmury. UVB odpowiada za tworzenie się opalenizny, ale także poparzeń słonecznych czy nowotworów skóry. Aby im zapobiec warto stosować środki ochronne, np. Momme Krem SPF 50.
  • UVA – aż 95% tego promieniowania trafia na planetę. Przenika zarówno przez chmury, szkło, a nawet skórę człowieka. Jego natężenie nie ulega zmianie, bez względu na porę roku. Może powodować nieodwracalne zmiany. Promieniowanie to wykorzystywane jest również w solariach.

Stosowanie odpowiednich preparatów, m.in. Krem Momme SPF 50, chroni przed nadmiernym wpływem emisji UV. Jaki wpływ na organizm człowieka ma bezpośrednie promieniowanie ultrafioletowe?

Wpływ promieniowania UV

Na początku warto zauważyć, że promieniowanie słoneczne w odpowiedniej ilości, odpowiada za produkowanie witaminy D3, odpowiadającej za odporność, mięśnie oraz zdrowe kości i zęby. Promieniowanie ultrafioletowe w zbyt dużej dawce, jest przyczyną wielu zmian w organizmie ludzkim. Przede wszystkim znacznie przyspiesza starzenie się skóry. Powoduje ono powstawanie wolnych rodników, które znacznie zmniejszają ilość kolagenu, odpowiadającego za utrzymanie elastyczności naskórka. Promieniowanie UV oddziałuje również na elastynę.

W konsekwencji dochodzi do zwiotczenia skóry oraz powstania zmarszczek. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji przebywania na słońcu, warto zdecydować się na skuteczne, a zarazem delikatne dla cery produkty, tj. Momme Ochronny Parasol Od Słonka SPF 50. Długotrwałe narażenie na promieniowanie UV jest przyczyną zachorowań na nowotwory, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Najczęściej rozpoczynają się one od niewinnych pieprzyków, następnie przekształcają się chociażby w czerniaki. Jedną z najczęściej występujących konsekwencji są podrażnienia i poparzenia słoneczne. Najskuteczniejszą formą ochrony przed promieniowaniem UV są filtry. Jakie preparaty wybrać?

Promieniowanie UV – sposoby ochrony

Najbardziej polecanym sposobem ochrony przed promieniowaniem UV są filtry przeciwsłoneczne. Aby móc zapewnić całkowitą ochronę warto wybrać produkty powyżej 30 SPF, np. Momme SPF. Dla dzieci oraz osób o jasnej karnacji polecane są preparaty o faktorze 50 SPF, zapewniające maksymalną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Preparaty takie jak: Momme Ochronny Parasol Od Słonka, powinny być stosowane przez cały rok, nie tylko latem! Filtry należy odnawiać minimum co 2 godziny, a także po każdej kąpieli w basenie czy morzu. Ponad to należy unikać przebywania na słońcu między godziną 10 a 15. Warto również pamiętać, że skóra nie jest naturalnie przyzwyczajona do promieniowania słonecznego. Dlatego też należy stopniowo przyzwyczajać skórę do ekspozycji na słońcu. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się ubrania, wykonane z ekologicznych materiałów, np. len czy bawełna.

Podobne wpisy
0
Kosmetyki naturalne dla nastolatków | Unlapin.plWszystko o opalaniu, jak zdrowo się opalać? | Unlapin.pl